Temat: internacjonalizacja w biznesie. Pierwsze Zgierskie Forum Gospodarcze
Około 200 przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, agend rządowych odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy oraz samorządowcy z Polski i innych krajów Europy weźmie udział w pierwszym Zgierskim Forum Gospodarczym, które odbędzie się 19 i 20 października w Starym Młynie przy Długiej 41a. Forum będzie połączone z uroczystym otwarciem nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu.
Głównym tematem tego spotkania jest internacjonalizacja w biznesie. Goście zaproszeni do udziału w panelach eksperckich rozmawiać będą między innymi na temat znaczenia różnic kulturowych w biznesie i w firmie, o skutkachdywersyfikacji kulturowej zasobów ludzkich, o procedurach związanych z zatrudnianiem obcokrajowców czy o specyfice wybranych rynków na Wschodzie i w Skandynawii.
Forum ma służyć integracji i zrzeszaniu się przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu i samorządowców oraz być platformą wymiany wiedzy o bieżących potrzebach rynków w krajach europejskich. Będzie także znakomitą okazją do nawiązania nowych, bezpośrednich kontaktów biznesowych. Poza tym nie należy zapominać, że tego typu wydarzenia są świetną promocją samego miasta w kraju i zagranicą nie tylko w obszarze życia gospodarczego.
W czasie Zgierskiego Forum Gospodarczego odbędzie się jeszcze jedno ważne dla lokalnej przedsiębiorczości wydarzenie, mianowicie Gala Przedsiębiorczości połączona z wręczeniem nagród najlepszym tutejszym firmom w corocznym Konkursie o nagrodę im. Rajmunda Rembielińskiego.
Pomysł zorganizowania forum powstał w 2019 roku. Wówczas, ze względu na skalę wydarzenia, władze miasta podjęły decyzję o rozpoczęciu starań o środki na jego realizację. Udało się je pozyskać z Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Łodzi już kilka miesięcy później i można było zacząć działać w celu zmaterializowania idei. Znaczyło to, że wydarzenie będzie jednym z ważniejszych punktów kalendarza obchodów 200-lecia podpisania Umowy Zgierskiej, która miała ogromne znaczenie na gospodarczy i społeczny rozwój miasta. (rk)
Zostaw komentarz