Inwestycje
Zgierz się zmienia na dobre. Projekt „Szlakiem architektury…”
Co łączy zmodernizowane kąpielisko Malinka, nową siedzibę Miejskiego Ośrodka Kultury znaną jako Stary Młyn i rozbudowywany park miejski? Wszystkie z wymienionych obiektów są sztandarowymi przykładami, że „Zgierz się zmienia”. I nie chodzi o kosmetyczne różnice.Dzięki projektowi „Szlakiem architektury…” stworzono, zmodernizowano, nadano nowe funkcje wielu miejscom w naszym mieście – od ścisłego zabytkowego centrum po zielone peryferia.
Zmiany widoczne są gołym okiem, podobnie pozytywne efekty zmian, czyli na przykład tłumy na Malince – mieszkańcy korzystają tam przecież nie tylko z przebudowanego kąpieliska, ale też nowych boisk, placów zabaw czy ścieżek spacerowych.
Nowe oblicze parku miejskiego doceniły tysiące uczestników plenerowej imprezy „Zakończenie lata 2022”. Spacerowicze, uczestnicy turniejów sportowych czy miłośnicy koncertów korzystali z infrastruktury stworzonej w ramach projektu „Szlakiem architektury…”. Ze zmodernizowanych w ostatnim czasie ścieżek pieszych i rowerowo-rolkowych, toalet publicznych, placów zabaw dla dzieci i siłowni zewnętrznych, altany, drewnianego molo, mostka na rzece Bzurze oraz elementów małej architektury.
Głównym beneficjentem projektu są mieszkańcy Zgierza.
To z myślą o nich utworzone zostaną miejsca integracji społecznej (m.in. przy ul. Narutowicza, przy ul. Dubois oraz na osiedlu Kurak). Każde z realizowanych zadań, czy jest to modernizacja głównej arterii miasta ul. Długiej czy rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy, przyczynia się do podniesienia jakości życia w naszym mieście.
Projekt „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM współfinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. (jn)
Zostaw komentarz